Stožiarové vlajky, zástavy aj vlajočky kompletne vyrobíme na mieru v rôznych tvaroch a typoch zavesenia.

Výroba vlajok a zástav

Vlajky a zástavy vyrábame a tlačíme kompletne na mieru – podľa požiadaviek zákazníka, či už sa jedná o potlač na štátne, obecné, klubové alebo firemné vlajky.

Doba výroby vlajok sa odvíja od náročnosti motívu, typu obšitia a veľkosti objednávky. Spravidla je to 5-7 pracovných dní, v prípade, keď nám to kapacity dovoľujú, vám vieme vyrobiť vlajky aj skôr.

štátne a firemné zástavy na stožiar

stolové vlajočky

obecné zástavy

Aký je rozdiel medzi vlajkou a zástavou?

Hlavným rozdielom medzi vlajkou a zástavou je v tom, že zástava je pevne spojená so žrďou, nosí sa, nemá predpísaný pomer strán a nemusí byť umiestnená len vodorovne. Naproti tomu vlajka sa vztyčuje – vyťahuje po stožiari, či žrdi. Vlajka má predpísaný pomer strán 2:3 a je umiestnená vždy vodorovne. Na uchytenie sa používa tunel na navlečenie, karabínky, očká alebo šnúrky na viazanie.

 

Výroba stožiarových vlajok

Stožiarové vlajky vyrábame zo 110 g polyesterovej látky, ktorú potlačíme digitálnou sublimáciou s cca 95% pretlačou na druhú stranu. K dispozícii sú dva druhy látok – klasická alebo dierkovaná, obidve sú odolné voči poveternostným podmienkam. Vlajky kompletne zošijeme podľa typu zavesenia – či už na stožiar alebo na držiaky s tyčami.

Slovenská vlajka

Slovenskú vlajku, či zástavu vyrábame samozrejme takmer neustále. Väčšinou v štandardnom rozmere 100×150 cm alebo v mierne zmenšenom 80×120 cm. Vlajky vyrábame z látky šírky 150 cm, takže ak by ste chceli širšiu zástavu napr. 300×200 cm, bude ju treba zošiť z dvoch dielov. Štátne vlajky majú najčastejšie uchytenie pomocou karabínok alebo sa našije tunel a vlajka sa navlečie na tyč. Ak máte iný typ zavesenia, vieme ho samozrejme vyrobiť.

Vlajka EU

Hneď na druhom mieste vo výrobe je vlajka a zástava EU. Parametre výroby sú rovnaké ako pri vlajke SR a najčastejší rozmer je 100×150 cm.. Pomerne často sa popri veľkých stožiarových vlajkách vyrábajú aj malé stolové EU vlajočky.

Firemné vlajky a zástavy

Firemné vlajky majú často špecifické rozmery aj uchytenie, takže je dôležite zadať správne údaje do výroby. Často vyrábame pre firmy propagačný set, kde sú aj malé stolové vlajočky, banery a taktiež beach flagy.

Obecné a mestské vlajky

Obecné a mestské zástavy alebo vlajky vyrobíme na mieru v potrebnom rozmere a type uchytenia. Nezabudnite ani na vlajky partnerských miest alebo obcí, ktoré sa pri výročiach a stretnutiach vždy zídu. Taktiež pravidelné akcie si vyžadujú výzdobu, kde vlajky prípadne beach flagy zjednocujú vizuál obce.

Výroba stolových vlajočiek

Malé vlajky na stôl sú skvelým vyzdvihnutím reprezentatívnej miestnosti, či už sa jedná o obecný, klubový alebo firemný priestor. Tieto malé vlajky vyrábame kompletne na mieru v rôznych tvaroch a obšitiach. Štátne zástavky vyrábame v štandardnej veľkosti 11×16,5 cm – čiže aj tu je zachovaný pomer strán 2:3. Tieto malé zástavy sú obojstranné, vnútri vystužené a biela šnúrka slúži na zavesenie. Pri firemných a klubových vlajočkách či zástavkach sa medze nekladú – vyrobíme ich podľa vašeho zadania aj s farebnou šnúrkou, či strapcami. Najčastejšie tvary vidieť na obrázku. K vlajočkám môžeme dodať kovový stojan.