Vyše 32 rokov garantujeme kvalitu, rýchlosť a profesionalitu. POĎTE SA PRESVEDČIŤ!

Vitajte v rodinnej firme ESKO

Sme stabilná tlačiarenská spoločnosť, ktorá sa viac ako 32 rokov neustále vyvíja. Väčšinu času je v rodinnom vlastníctve. To prináša do práce osobný prístup. Na jednej strane máme rodinné prostredie, na druhej strane nezabúdame na kontinuálne inovovanie a progresívne zmýšľanie. Máme najnovšie tlačiarenské stroje a mnohé doplnkové zariadenia a zlepšovacie návrhy si vytvárame svojpomocne. Ako rodina máme svoju filozofiu a hodnoty, ktoré sa snažíme prenášať do všetkých úrovní výroby a servisu.

1991

Spoločnosť založená siedmimi bývalými zamestnancami firmy KOVEX po delimitácii.

1993

Postupný zánik pôvodnej výroby brašnárskeho kovania a polyethylénových výrobkov Prvé pokusy zhodnocovať PE tašky potlačou/ sieťotlačou/ Postupne sme realizovali vyše milióna potlačí za rok na PE tašky, väčšinou na vlastnoručne vyrobených strojoch.

1995

Prvé CMYK-ové pokusy potlače na textil. Začiatky s rezacím plotrom, výroba tabúľ a polepy. Neskôr prvé sieťotlačové pokusy sublimačnými farbami.

2003

Esko, ako jedna z úplne prvých firiem na Slovensku spustila digitálnu sublimačnú tlač. Začali sme s výrobou a šitím športových dresov, vlajok a stolových vlajočiek. Kúpa štvorramenného poloautomatického karuselu na potlač tričiek a textilu.

2004

Spúšťame výrobu tepelnoizolačných materiálov TERMOFLEX.

2007

V spoločnosti postupne zostávajú zo siedmich spoločníkov len manželia Sofkoví.

2008

Opúšťame pôvodné prenajaté priestory a sťahujeme sa konečne do vlastných. Do firmy prichádzajú ďalší rodinní príslušníci.

2013

Z projektov EÚ a vlastných zdrojov zásadne rozširujeme a modernizujeme technológie. Ide o digitálne tlačiarne na vlajky a látky, UV digitálna tlačiareň, solventná tlačiareň, laser, rezací ploter, 14/12 ramenný karusel na potlač textilu, sublimačný kalander.

2018

Kúpa digitálnej tlačiarne na priamu potlač tričiek a botasiek.

2020

Inovácia technológií na sublimáciu.

2022

Inštalácia digitálnej tlačiarne na tlač DTF transferových fólií.